Stacy: Attack of the Schoolgirl Zombies

(Stacy: Atak uczennic- Zombie)Sachmeth

Gatunek: komedia/gore
Produkcja: Japonia
Data produkcji: 2001 rok
Czas trwania: 79 minut
Reżyseria:
Naoyuki Tomomatsu
 

Występują

Tomoka Hayashi - Nozomi
Natsuki Kato - Eiko
Toshinori Omi - Shibukawa
Yasutaka Tsutsui - Dr. Inugami Sukekiyo

   

Młode piękne, uśmiechnięte dziewczyny między 15, a 17 rokiem życia zaczynają nagle umierać, jedna po drugiej. Następnie budzą się w innej postaci – w postaci Zombie.. Temat ten wydaje się być raczej straszny, mroczny.. Jednak w „Stacy” reżyser jak widać podszedł do tego z humorem;)

 W  telewizjach reklamują specjalne piły do cięcia Stacych (nazwa powstała od pierwszej dziewczynki - zombie), w mieście powstaje wiele organizacji walczących z ząbiakami. Jedni przybywają w miejsce pobytu Stacy by je zabić tnąc na kawałki, inny palą je w kotłach, a jeszcze inni prowadzą na nich medyczne doświadczenia.

Wszystko przebiega pod ścisła kontrolą, zgodnie z planem.. aż do momentu w którym jakiś idiota postanowił wypuścić zamknięte czekające na badania Stacy.. od tego momentu miasto zaczyna tonąc w pół-nieżywych dziewczynkach..

Jednym z głównych wątków jest też sympatia, jaka w czasie trwania filmu nawiązuje się między śliczniutką Eiko, a młodym artystą. Eiko co jakiś czas pojawia się w co jakiś czas różnych scenach wraz ze szklaną dzwoniącą bombką, którą zawsze ma przy sobie.. Za każdym razem kiedy owa dziewczynka zjawia się na horyzoncie klimat filmu nagle się zmienia.. muzyka staje się spokojna, tajemnicza, na której tle możemy wysłuchać tego co ma do powiedzenia Eiko.

O tym filmie można pisać naprawdę wiele, ale nie chciałabym napisać zbyt dużo i zepsuć tym oglądanie przyszłym jego widzom. Każdy powinien sam zobaczyć i ocenić. Mamy tu humor, napięcie (lekkie), gore, a nawet pewne ślady wzruszającego melodramatu.. Trzeba przyznać, iż przez tą ‘miksturę’ film jest trochę dziwny, zakręcony, ale jednak jest w stanie zdobyć wielu zwolenników. Jak dla mnie było tu za mało gore – mam na myśli to paskudne, brutalne, które kojarzy mi się z Japończykami;) Aczkolwiek, film ten polecam każdemu.

 
Ocena ogólna: 5/6