W poniższym dziale będziemy przedstawiać popularne oraz mniej znane opowieści, legendy, historie o mordercach psychopatach, demonach, wampirach, wilkołakach itp. W części pierwszej możecie poczytać o opowieściach znanych głównie wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych które od wielu lat krążą po tamtejszych szkołach, akademikach, bractwach oraz są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czy są prawdziwe tego nie wiadomo. Niektóre podobno zostały udokumentowane przez policje ale ... Jednak należy pamiętać, że każda legenda ma coś z prawdy.

Noc na cmentarzu

Chłopak zakłada się z przyjaciółmi, że spędzi noc na cmentarzu niestety koledzy rano znajdują go martwego z żadnym znakiem zranienia. Jego ciało leży na rękach posągu (przeważnie anioła). Historia popularna w latach 80-tych w amerykańskich liceach oraz akademikach. Mająca za zadanie przestraszyć nowych członków chcących przystąpić do gangu lub bractwa. Noc na cmentarzu była jednym z etapów otrzęsin kandydata.

Telefon

Podczas ciemnej burzliwej nocy starsza kobieta odbiera telefon. Słyszy jękliwy głos coś mamroczący, przypominający głos jej chorego męża, który kilka dni wcześniej umarł. Zdziwiona odkłada słuchawkę, jednak telefon nie daje jej spokoju przez całą noc. Za każdym razem, gdy go odbiera słyszy ten sam jęk. Następnego dnia rano prosi kierowcę, aby zawiózł ją na cmentarz gdzie leży jej zmarły mąż. Na miejscu kobieta odkrywa, że podczas burzy słup, do którego była przymocowana linia telefoniczna przewrócił się na grób jej męża.

 

Krwawa Mary

Legenda o Krwawej Mary jest znana od stuleci. Współczesna jej wersja przedstawia się następująco, aby zobaczyć ducha Mary należy: zamknąć się w ciemnym pomieszczeniu z lustrem ( najlepiej łazienka), zapalić świece, patrząc w lustro wypowiedzieć 13 razy „Blood Mary”. W tym momencie w lustrze powinna pojawić się przerażająca twarz kobiety. Krwawa Mary wciąga nieszczęśnika do lustra lub wydłubuje mu oczy.

Grób

John i Eliza są małżeństwem od 30 lat. Eliza zaczyna ciężko chorować, spędza wiele tygodni w szpitalu, aż wreszcie umiera. Zrozpaczony John, nie chce uwierzyć w śmierć żony, nie zgadza się na jej pochowanie. Jednak mimo sprzeciwów Johna, dwa dni później Eliza zostaje pochowana. Tej samej nocy mężczyzna ma sen, w którym jego żona próbuje się wydostać z grobu. Przerażony dzwoni do lekarza z prośbą o ekshumacje ciała Elizy. Doktor nie wyraża zgody. Ten sam sen dręczy mężczyznę w każdą noc. Po wielu telefonach od Johna, lekarz wyraża wreszcie zgodę na ekshumacje. Po otwarciu trumny mężczyźni ujrzeli przerażający widok. Po wewnętrznej stronie trumny wszędzie były ślady od drapania paznokciami, a na twarzy Elizy pozostały jeszcze ślady od łez.

Zabawa w Chowanego

Rok 1975. Młoda para, oboje po 19 lat, decydują się po ukończeniu Szkoły Średniej wziąć ślub. Ojciec panny młodej był bardzo bogatym człowiekiem, więc mógł pozwolić młodej parze na huczne wesele. Po ślubie odbyła się impreza w wynajętej bardzo starej willi. Późno w nocy, gdy zostało już tylko 15 osób i wszyscy byli już pijani, pan młody wpadł na pomysł, aby zabawić się w chowanego. Wszyscy się pochowali a mężczyzna miał ich szukać. Po około 20 minut znalazł wszystkich o prócz swojej żony. Przez kilka godzin każdy szukał panny młodej, jednak nigdzie jej nie było. Zdenerwowany młodzieniec myślał, że żona chce mu wywinąć głupi żart. Dziewczyna jednak nie odnalazła się, Po kilku tygodniach daremnych poszukiwań zrozpaczony pan młody zdecydował ułożyć sobie życie na nowo. Trzy lata później starsza kobieta sprzątała strych w feralnej willi. Zaciekawił ją drewniany kufer stojący w rogu. Jednak, gdy go otworzyła jej oczom ukazał się przerażający widok. Wewnątrz znajdowały się zwłoki panny młodej. Jej usta były otwarte szeroko od wołania o pomoc. Historia bardzo popularna w rejonach Palm Beach, USA. Dziewczyna prawdopodobnie wchodząc do kufra przez przypadek zatrzasnęła pokrywę. Po kilku godzinach kobieta udusiła się. Ściany kufra były bardzo grube, więc wołania o pomoc nikt nie usłyszał

 

Zgaszone Światło

Ta opowieść jest o młodej dziewczynie, która późno w nocy przychodzi do pokoju swojej koleżanki zabrać pożyczone książki. Nie zapala światła, ponieważ poprzedniej nocy, gdy to zrobiła zastała swoją koleżankę uprawiająca seks z chłopakiem, tym razem nie chciała im przeszkodzić. Pozbierała wszystkie książki przy zgaszonym świetle i wyszła. Następnego dnia rano, gdy chciała wejść do pokoju przy drzwiach wejściowych stało kilku policjantów, nie chcieli jej wpuścić do środka. Po chwili rozmowy jeden z policjantów pozwolił jej wejść do środka. Na łóżku jej koleżanki było mnóstwo krwi, a na ścianie widniał napis „ Jesteś zadowolona z tego, że nie zapaliłaś światła” Historia znana prawie w każdym amerykańskim akademiku. Gdy dziewczyna zabierała swoje książki jej koleżanka była mordowana przez jakiegoś psychopatę.

Krwawy Hak

Para nastolatków późnym wieczorem zatrzymuje się samochodem na opustoszałym i nieczynnym od lat parkingu. Włączają radio i zaczynają się całować. Nagle muzykę w radiu przerywa głoś mężczyzny – „Dzisiejszej nocy z pobliskiego szpitalu psychiatrycznego uciekł szaleniec, każdy, kto zobaczy błąkającego się po ulicy mężczyznę z hakiem zamiast ręki proszony jest o bezzwłoczne powiadomienie policji”. Dziewczyna zaczyna panikować. Nastolatek, aby ją uspokoić zamyka wszystkie drzwi i próbuje znowu ją pocałować. Jednak przerażona dziewczyna odpycha go i prosi żeby odwiózł ją do domu. Po chwili rozmowy chłopak się zgadza. Podjeżdżają pod jej dom, dziewczyna wysiada z samochodu i zaczyna przeraźliwie krzyczeć. Zdenerwowany chłopak szybko do niej podbiega. Zauważa wielki zakrwawiony hak wbity w drzwi samochodu. Historia podobno wydarzyła się na początku lat 60-tych w niewielkim miasteczku w stanie Virginia.

Solarium

Młoda kobieta przygotowuje się do swojego ślubu. Ogląda się w lustrze w swojej białej sukni. Po długim staniu przy nim uznaje, że ładniej by wyglądała jakby się trochę opaliła. Udała się do najbliższego solarium. Obsługa pozwala kobiecie na 30 minut opalania, ponieważ dłuższy czas może być niebezpieczny dla jej zdrowa. Jednak po pół godzinie opalania klientka nie jest zadowolona z efektu. Udaje się do następnego solarium. Tam również pozwalają tylko na 30 minut. Jednak kobieta znowu jest niezadowolona z efektu. Udaje się jeszcze do trzeciego i czwartego salonu. Czynność tą powtarza przez cztery najbliższe dni. W dzień ślubu Pan Młody znajduje ją martwą w swoim pokoju. Lekarz uznaje, że przyczyną śmierci było rozpuszczenie i spalenie się wszystkich narządów wewnętrznych.

Nerka

W sobotni wieczór Mark wybiera się do pobliskiej dyskoteki. Poznaje tam młodą blondynkę, po krótkiej rozmowie i paru drinkach udają się do hotelu. Następnego dnia rano Mark budzi się w pełnej lodu wannie, nic nie pamięta. Na krześle obok leży tylko telefon komórkowy i karteczka z napisem: „Zadzwoń pod 911 albo umrzesz”. Przerażony mężczyzna wychodzi z wanny. Nagle na brzuchu zauważą zakrwawione głębokie rozcięcie. Dzwoni pod 911, po kilku minutach przyjeżdża karetka. W szpitalu lekarz uświadamia Marka, że został odurzony jakimś narkotykiem i stracił jedną nerkę. Na czarnym rynku za ludzką nerkę można dostać kilka tysięcy dolarów.

Parking

Młoda kobieta wraca do swojego samochodu po długich zakupach w jednym z Hipermarketów. Samochód jest zaparkowany na kilku poziomowym podziemnym parkingu. Gdy zbliża się do samochodu zauważa kogoś na tylnym siedzeniu. Zdziwiona uważnie sprawdza numer rejestracyjny. Wszystko się zgadza to jej samochód. Podchodzi bliżej na tylnym siedzeniu siedzi stara kobieta. Zdziwiona pyta się jej co ona robi w jej samochodzie. Staruszka opowiada, że robiła zakupy, ale źle się poczuła i wróciła do auta odpocząć. Samochód jej bliskich był tej samej marki i koloru i pomyliła go z autem dziewczyny. Staruszka prosi by kobieta zawiozła ją do szpitala bo cały czas źle się czuje. Dziewczyna zgadza się. Wsiada do samochodu, jednak jest bardzo zdenerwowana całą sytuacją i prosi staruszkę żeby wysiadła i pokierowała ją żeby mogła zawrócić. Stara kobieta wychodzi z samochodu. W tym momencie dziewczyna wciska gaz i odjeżdża jak najszybciej z parkingu. Zatrzymuje się dopiero pod posterunkiem policji. Funkcjonariusz po wysłuchaniu całej historii przeszukuje jej samochód. Ku zdziwieniu wszystkich pod tylnym siedzeniem znajduje siekierę.

Seks w Lesie

Chłopak i dziewczyna uprawiają seks w samochodzie. Zaparkowali w lesie więc nikt ich nie widział. Kiedy skończyli chłopak wyszedł z samochodu żeby się wysikać. Minęło kilka minut chłopak nie wracał. Zaniepokojona dziewczyna wyszła, aby go poszukać. Nagle w krzakach zauważyła cień jakiegoś mężczyzny. Przerażona wraca do samochodu. Słyszy jakiś dziwny pisk, trzask, rozgląda się, jednak niczego nie widzi. Postanawia odjechać. Wciska gaz, samochód nie chce ruszyć. Wciska ponownie, samochód nawet nie drgnie. Nagle zauważa zwisający z drzewa sznur przywiązany do jej zderzaka. Dziwny dźwięk znów się powtarza. Przerażona dziewczyna wciska maksymalnie pedał gazu. Samochód rusza a w tym samym momencie wyłania się przeraźliwy krzyk. Dziewczyna wysiada z samochodu i widzi martwego swojego chłopaka wiszącego na drzewie. Dziwny dźwięk to był odgłos ocierania się butów chłopaka o dach auta. Gdy dziewczyna odjechała kawałek, jej chłopak nie miał już na czym stać i się udusił.

Mikrofalówka

Milagros Esteves była piękną dziewczyną, ale nie zbyt rozgarniętą. Pewnego dnia umówiła się z chłopakiem który bardzo się jej podobał. Cały dzień spędziła żeby pięknie wyglądać. Gdy nadeszła pora randki dziewczyna nie zjawiła się w umówionym miejscu. Po godzinie czekania chłopak wrócił do domu. Przez cały wieczór wydzwaniał do Milagros. Jednak nikt nie odbierał. Następnego dnia rano pojechał do dziewczyny. Pukał do drzwi lecz  nikt nie otwierał. Poszedł na tył domu licząc, że drzwi od patio może będą otwarte. Drzwi były zamknięte. Zajrzał do środka przez okno od kuchni. Na podłodze zobaczył krew. Przerażony wezwał policje. Kilku funkcjonariuszy wyważyło drzwi, znaleźli na podłodze w kuchni martwą Milagros zmasakrowaną twarzą. Jednak najbardziej wszystkich zszokowała prawda o śmierci dziewczyny. Z wyjaśnień policyjnego koronera ostatnie minuty życia dziewczyny wyglądały następująco: Milagros była umówiona z chłopakiem o  20.00. O godzinie 19.15 wyszła z wanny po długiej kąpieli. Miała bardzo długie włosy więc uznała, że nie zdąży ich wysuszyć w normalny sposób. Wpadła na pomysł aby wysuszyć włosy w mikrofalówce. Unieruchomiła blokadę która uniemożliwia włączenie kuchenki mikrofalowej bez zamkniętych drzwiczek. Włożyła głowę do środka i włączyła. Diagnoza Śmierci: rozsadzenie żył i tętnic w głowie (ugotowanie się mózgu).

Mikrofalówka 2

Ilsa miała małego psa Pudla. Właśnie skończyła go kąpać i była w trakcie suszenia gdy zadzwonił telefon. To była jej córka. Ilsa była umówiona z nią na lunch pół godziny wcześniej. Kobieta żeby móc jak najszybciej wyjść z domu i pojechać do córki postanowiła mokrego psa wysuszyć w mikrofalówce. Włożyła go do kuchenki i ustawiła rozmrażanie na 1 minutę a sama poszła się ubrać. Gdy stała w przedpokoju i zakładała palto usłyszała wybuch w mikrofalówce. Pobiegła tam i otworzyła kuchenkę. Ujrzała przerażający widok. Zamiast psa w mikrofali było mnóstwo krwi i kawałków mięsa.

Nowa Fryzura

Młoda szykowna dziewczyna, chciała zrobić sobie nową fryzurę. Zależało jej na tym aby postawić maksymalnie do góry swoje włosy. Niestety żel był na to za słaby. Postanowiła wymoczyć  włosy w wodzie z cukrem. Następnie owinęła włosy ręcznikiem i poszła spać. Następnego dnia rano jej matka przyszła ją obudzić. Gdy odsunęła kołdrę ujrzała martwe ciało córki. Jej cała głowa była zmasakrowana. Prawdopodobnie gdy spała stado szczurów wyczuło cukier i zaczęło gryźć ją po twarzy.

Długie Światła

Legenda znana w wielu amerykańskich miejscowościach. Opowiada o sposobie inicjacji nowych członków do gangów. W nocy młodociani przestępcy jeździli autostradami lub bocznymi drogami z wyłączonymi światłami. Pierwsza osoba która zaświeciła do nich długimi światłami chcąc poinformować idiotów, że jadą z wyłączonymi światłami stawała się ich celem. Zawracali i zaczynali ścigać nieszczęśnika cały czas puszczając światła, aż do  momentu gdy wypadnie z trasy. Czasami również strzelali do samochodu z broni ostrej.

Krwawe Halloween

Legenda krążyła po wielu Uniwestytetach amerykańskich. Mimo że wszystko wydaje się mało prawdopodobne wielu studentów wierzyło w to. Kilka dni przed Halloween krążyła plotka: 31 Października w naszym Campusie nieznany morderca zamorduje 20 osób. Prawdopodobnie wybierze domy znajdujące się przy torach kolejowych, przy cmentarzu, lub domy w kształcie litery H. Podobno coś takiego zdarzyło się w latach 60 w jakimś Uniwersytecie na północy USA. Policja udokumentowała seryjne morderstwo 6 osób w połowie lat 70-tych na uniwersytecie Michigan. Wśród studentów krążyły również opowieści o innych morderstwach w różnych Campusach które zostały zatuszowane.

Kino

Czworo przyjaciół wybrało się do kina. Podczas seansu jedna z dziewczyn poczuła delikatne ukucie w rękę. Zaczęła się drapać. Na dłoni zobaczyła małe rozcięcie, trochę zakrwawione. Uznała, że to tylko zwykłe skaleczenie i nie przejmując się oglądała dalej film. Gdy seans się skończył dziewczyna wstała i zaczęła zakładać kurtkę. Jej chłopak zobaczył małą karteczkę przyczepioną do oparcia fotela. Odczepił ją i zdziwiony przeczytał: „Właśnie zaraziłaś się wirusem HIV”. Dziewczyna uznała to za głupi żart i nie przejęła się tym. Jednak dwa tygodnie później, gdy zrobiła sobie standardowe badanie krwi test wykazał obecność wirusa w organizmie. W fotelu, na którym siedziała dziewczyna była wbita igła od strzykawki brudna zakażoną krwią. Policja podobno odnotowała dużo takich przypadków w USA i Australii.

Dziwna Przesyłka

Jedna z Europejskich rodzin każdego miesiąca dostawała pocztą paczki z ubraniami i jedzeniem od swoich amerykańskich krewnych. Pewnego razu dostali niepodpisany słoik z białym proszkiem. Uznali, że to kolejna przyprawa popularna w amerykańskiej kuchni. Przez najbliższe kilka dni używali jej do przygotowywania obiadu aż do momentu, gdy przyszedł list od krewnych: „Po długiej chorobie dziadek niestety umarł. Tak jak sobie życzył przesyłami jego prochy do rodzinnego miasta. Jego ostatnią wolą była, aby prochy były rozsypane przed jego domem”

Koniec Roku

Ostatni tydzień roku akademickiego w jednym z amerykańskich Campusów. Tamtejszą tradycją jest, że po zdanych egzaminach studenci wieczorem otwierają okna i krzyczą. Tak również było wtedy. Następnego dnia Sean wchodzi do pokoju swojej koleżanki mieszkającej obok. Niestety jego oczom ukazuje się przeraźliwy widok. Na łóżku leżało zmasakrowane ciało jego przyjaciółki. Jak się później okazało dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. Mimo jej przeraźliwych krzyków nikt nie zareagował. Wszyscy sądzili, że dziewczyna krzyczy z radości, ponieważ zaliczyła wszystkie testy.

Klucze

Młoda kobieta przyjechała samochodem do warsztatu na przegląd. Dała mechanikowi kluczyki od auta a sama poszła pochodzić po sklepach w pobliskim centrum handlowym. Po godzinie wróciła do warsztatu, odebrała samochód, i pojechała do domu. Późno w nocy obudził ją trzask drzwi od jej sypialni. Zobaczyła przy łóżku wysokiego mężczyznę. Chwile później leżała już nieprzytomna. Mężczyzna uderzył ją mocno w twarz a potem zgwałcił. Kilka dni później policja złapała gwałciciela. Okazał się nim mechanik, który feralnego dnia naprawiał tej kobiecie samochód. Kobieta oddała mu klucze od auta jednak oprócz nich miał też tam doczepione klucze od mieszkania. W tym czasie, gdy ona chodziła po sklepach mężczyzna dorobił sobie klucze od mieszkania. Długi czas po tym policja przestrzegała wszystkie panie żeby nigdy nie trzymały kluczyków od samochodu razem z tymi od mieszkania.

List

Młoda kobieta stała na skrzyżowaniu czekając na zielone światło. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna w czarnych okularach i białą laską. Spytał się jej czy mogłaby dostarczyć list pod wskazany adres, ponieważ on jest niewidomy. Dom, do którego miała dostarczyć list był po drodze do jej pracy. Kobieta bez wahania się zgodziła. Gdy przeszła kilkanaście metrów pomyślała, aby spytać się mężczyzny czy nie potrzebuje czegoś jeszcze. Odwróciła się i zobaczyła tego samego mężczyznę bez okularów i laski wsiadającego do samochodu. Zdziwiona zaniosła list na policje. Jak się później okazało miała szczęście że to zrobiła. Pod wskazanym przez niewidomego adresem policja znalazła mnóstwo ludzkich organów na sprzedaż. W liście napisane było: „Przysyłam ci ostatnią na dzień dzisiejszy”

Opiekunka

Pewnego wieczoru młode małżeństwo wybrało się na całonocne przyjęcie. Swoje kilku miesięczne dziecko zostawili z młodą opiekunką. Późnym wieczorem zadzwonili do domu, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Dziewczyna odebrała telefon i powiedziała:” Tak, wszystko jest w porządku, indyk już się piecze” Matka odpowiedziała: „Dobrze, no to, do zobaczenia rano” i odłożyła słuchawkę. Po chwili zdziwiona spojrzała na męża: „Indyk już się piecze? Przecież nie mieliśmy żadnego indyka” Oboje zdecydowali, że lepiej wrócą do domu i sprawdzą, o co chodziło. Przeprosili znajomych i wyszli. Gdy weszli do domu ujrzeli opiekunkę siedzącą na fotelu, patrząca na sufit i mówiąca do siebie: „Spójrz na niebo, czy te gwiazdy nie są piękne?”. Jednak najgorsze ujrzeli, gdy weszli do kuchni. W piekarniku leżało upieczone ich dziecko. Badania lekarskie wykazały, że opiekunka była pod wpływem środków halucynogennych (LSD) i pomyliła ich dziecko z indykiem

Opiekunka 2: Jak szybko uśpić dziecko

W latach osiemdziesiątych po Stanach Zjednoczonych rozeszła się historia o nowym sposobie usypiania płaczących dzieci przez ich opiekunki. Miało wyglądać to następująco:, Gdy małe dziecko cały czas płacze i nie daje Ci spokoju otwierasz piekarnik i odkręcasz w nim gaz. Następnie wkładasz tam głowę dziecka i trzymasz do momentu aż uśnie (straci przytomność). Po tej czynności kładziesz dziecko do łóżka i masz spokój przez następne kilka godzin

Kokaina

Żona z mężem zaplanowali w weekend podróż do Meksyku głównie w celu libacji alkoholowej i zakupów. W ostatniej minucie ich opiekunka odwołała opiekę nad ich dwu letnim synem, wiec musieli zabrać go ze sobą. Do granicy jechali 2 godziny, kiedy zatrzymali się w postoju tuż na przejściu granicznym ich dziecko wybiegło z samochodu i znikło gdzieś za zabudowaniami. Zrozpaczona matka nie odnalazła syna więc wezwała policjanta, który kazał jej zaczekać przy samochodzie, a sam ruszył na poszukiwanie chłopca. Około 45 minut później, tajemniczy człowiek zbliżył się do granicy nosząc w rękach chłopca. Matka biegła do niego, wdzięczna, że został znaleziony. Kiedy człowiek zrozumiał, że to była matka chłopca, upuścił go i uciekł, jednak policja go ujęła. Okazało się że chłopiec był martwy... w 45 minut, został rozcięty, wszystkie jego wnętrzności zostały wycięte i wyrzucone, a jego samego wypchano torebkami z KOKAINĄ. Człowiek sądził że przeniesie go przez granicę jak gdyby nigdy nic, jak swoje własne śpiące dziecko.

Seryjny Morderca

Późnym  wieczorem młode małżeństwo jechało samochodem do swojego domku letniskowego znajdującego się w pobliskim lesie. W pewnym momencie usłyszeli w radiu komunikat: "kilkanaście minut temu z pobliskiego szpitala psychiatrycznego uciekł seryjny morderca, policja apeluje do wszystkich o szczególną ostrożność" Zaciekawieni tym i trochę przestraszeni wyszli z samochodu i poszli do swojej chatki. Gdy byli na miejscu mężczyzna wziął siekierę i poszedł po drewno na opał. Po piętnastu minutach kobieta usłyszała pukanie do drzwi. Podeszła do wizjera, popatrzyła przez niego i zobaczyła swojego męża, a w zasadzie tylko samą twarz. Otworzyła drzwi... Jednak po drugiej stronie znajdował się seryjny morderca a nie jej mąż. W jednym ręku trzymał długi kij z nabitą na niego głową mężczyzny a w drugim zakrwawioną siekierę. 

Już wkrótce ciąg dalszy...

Opracowanie: DemolicMan

 Krypta-Smierci.prv.pl -> wyraź poniżej swoją opinie na temat tego działu <-